Kısa Film Seçici Kurul
Hüseyin Karabey
Jüri Baskanı, Senaryo Yazarı, Yönetmen

> Hüseyin Karabey

1970 İstanbul doğumlu. 2001’de mezun olduğu Marmara Üniversitesi Sinema TV bölümünde eğitim aldı. 1996’dan bu yana belgesel ve kısa film çekti. Sessiz Ölüm’de (2001) ölüm oruçlarıyla gündeme gelen F-Tipi hapishanelerin yurtdışındaki uygulamalarını inceledi, kitaplaştırdı ve belgesele uyarladı. Uzun metrajlı filmi Gitmek: My Marlon and Brando (2007) ile birçok ulusal ve uluslararası ödül aldı. 

Anca Miruna Dunga
Regisseurin

> Anca Miruna Dunga

1979 yılında Timisoara/Romanya’da doğan Anca Miruna Dunga 1990 yılında ailesiyle birlikte Almanya’ya göçtü. Münih Sinema Televizyon Yüksek Okulu’ndaki eğitimi sırasında birçok kez ödüllenen filmler çekti. 2011 yılında çektiği okul bitirme filmi Silent River (Sessiz Nehir) Film Yüksek Okulları Birliği CILECT tarafından “dünyanın en iyi öğrenci filmi” seçildi. 

Hasan Çil
Soziologe

> Hasan Çil

Hasan Çil, 1966 doğumlu, konuk işçi çocuğu, tesviye ustası, sosyoloji eğitimi gördü (MA), Bremen, Hannover, Köln ve Ankara’da yaşadı. İki dilde “Bir dönemin başlangıçları. Bir dönemin konuk işçileri anlatıyor kitabını yayınlayan ve Almanya’nın birçok şehrinde “göç” konusunda okuma ve sunum yapan Çil, şu an Nürnberg’de yaşamakta.

Sinan Akkuş
Senaryo Yazarı, Yönetmen

>Sinan Akkuş

1970 yıllında Türkiye´de doğan Sinan Akkuş üç yaşında ailesiyle Almanya´ya gelmiştir. Felsefe ve Alman Dili Eğitimi yanında görsel iletişim dalında sinema ve televizyon yapımlarında ve reklam filmlerinin yaratılmasında calışmıştır. 2004 yılında Pro-7 kanalındaki „Stromberg“ komedi dizisinde rol almıştır.
38 yaşındaki yönetmenin kısa filmi „Lassie“ 2003 yılında Nürnberg´de büyük ilgilye karşılanmıştır.
„Evet, ich will“ ilk uzun metraj filmidir.